top of page

MUSIC EVERYWHERE
PRZEDSTAWIA

tytul_poziom.png

ORKIESTROWO

edycja
specjalna

3 stycznia 2024 - Gdańsk  Filharmonia Bałtycka

002.jpg

Największe przeboje
polskiej muzyki rozrywkowej

KARUZELA GNA ORKIESTROWO to spektakularne wydarzenie, które zawiruje Waszym życiem! Przekonacie się, jak brzmią legendarne polskie przeboje w nowych, niespotykanych dotąd aranżacjach. Energia wokalistów Music Everywhere i porządna dawka dobrej muzyki od niesamowitego bandu to dopiero początek. Dodajcie do tego moc Orkiestry Kameralnej Progress i występy wokalne gości specjalnych: Julii Olędzkiej i Kacpra Andrzejewskiego.

Muzyka, która łączy pokolenia

„Dziwny jest ten świat"„Szklana pogoda"„Mamona” to tylko niektóre z nowych utworów, które usłyszycie obok „karuzelowych” klasyków w nowej, orkiestrowej odsłonie: „Biała Armia”, „Zacznij od Bacha”, „Nie pytaj o Polskę”, czy „Ludzkie gadanie”.

 

Oprócz mocnego brzmienia nie zabraknie również czegoś dla wielbicieli nastrojowych kawałków jak: „Jest taki samotny dom”, czy „Czas nas uczy pogody”. Fani muzyki instrumentalnej z pewnością docenią z kolei orkiestrowe brzmienie w „Nie pytaj mnie, czy cię kocham”.

006.jpg

Zobacz, jak Karuzela Gna ...

... z mocą orkiestry!

chór_foto.png

Music Everywhere

dyr. BEATA ŚNIEG

Zapraszani do współpracy z czołowymi polskimi artystami podczas ogólnopolskich tras koncertowych. Stawali na scenie u boku Steczkowskiej, Piasecznego, Cugowskiego, Wyszkoni, Moś, Herbuta, Mlynkovej, Cerekwickiej, Niemen, Tomsona i Barona i wielu innych. Uczestniczą w realizacji największych projektów telewizyjnych i radiowych. Muzykują w kraju i zagranicą, zdobywając pierwsze miejsca w krajowych i międzynarodowych konkursach.

 

Konsekwentnie zaprzeczają stereotypowi muzyki chóralnej. Od lat wierni swojemu stylowi, łączą klasykę z nowoczesnością. Na scenie są jedną wibracją, a schodząc z niej powtarzają, że „muzyka to dopiero początek”. Wierzą, że to, co najważniejsze, kryje się gdzieś pomiędzy dźwiękami. Uwielbiają rozrywkę – w muzyce i w życiu.​

Orkiestra Kameralna Progress

orkies_foto.png

dyr. SZYMON MORUS

Orkiestrę Kameralną Progress tworzą młodzi, ambitni kameraliści, prowadzeni przez jej założyciela, dyrygenta Szymona Morusa. Dynamicznie rozwijający się zespół regularnie koncertuje, zaskakując słuchaczy intrygującymi interpretacjami. Orkiestra nagrała 8 płyt CD; debiutancki album spotkał się z bardzo pochlebną recenzją Maestro Krzysztofa Pendereckiego.

 

Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej, dokonując licznych prawykonań dzieł polskich kompozytorów młodego pokolenia Artystyczne inspiracje orkiestry, sięgające również jazzu i muzyki rozrywkowej doprowadziły do współpracy z Krystyną Stańko (Ladies Jazz Festival), Krzysztofem Zalewskim, Darią Zawiałow oraz Irkiem Wojtczakiem (Olivia Stars) czy Leszkiem Kułakowskim (płyta Love songs)

krystian_edited.jpg

Kacper Andrzejewski

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Dubbingował w bajkach Disney'a w produkcjach takich jak Matki w Mackach Marsa" , Jake i Piraci z Nibylandii" czy Akwalans". Brał udział w 2. edycji programu „Bitwa na Glosy" w drużynie Moniki Kuszyńskiej. Na stałe związany z Łódzkim Big Bandem Fabryka Wełny. Razem z Filipem Dzierżawski oraz Kubą Kowalczykiem na studiach założyli zespół 21 Gram. Ich pierwszy utwór miał premierę w styczniu tego roku w audycji Mateusza Krautwursta w Programie Trzecim Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Kayah, Krzesimir Dębski, Sławek Uniatowski, Monik Kuszyńska, Roksana Węgiel, Sarsa, Igo oraz Margaret.

Julia Olędzka

Wokalistka z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Laureatka wielu konkursów wokalnych ogólnopolskich oraz międzynarodowych - główne nagrody otrzymywała z rąk takich gwiazd jak Beata Kozidrak, Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska. Finalistka programu „Mam Talent" oraz ćwierćfinalistka programu „The Voice of Poland". Jej głos można było usłyszeć podczas gościnnego udziału w programie „Taniec z Gwiazdami. Dancing with the Stars”, gdzie zasiadała jako wokalistka orkiestry Tomka Szymusia. Czynnie działająca wokalnie podczas różnego rodzaju koncertów organizowanych przez stację TVN (Koncerty Sylwesrowe, Projekt PLaża, Wielki mecz). Użyczyła swojego głosu postaci „Naomi" w serialu „Elena z Avaloru", emitowanym na kanale Disney Channel.

 Nie czekaj dłużej - kup bilet już dziś! 

3 stycznia 2024

godz. 17:00 i 19:30

KARUZELA GNA ORKIESTROWO

wykonawcy: chór Music Everywhere,

GDAŃSK

Filharmonia Bałtycka

Orkiestra Kameralna Progress oraz soliści

INFO | czas trwania: 1h 40 min | przerwy: bez przerw | otwarcie wejść: 45 minut przed koncertem |
wydarzenie przeznaczone dla widzów powyżej 7 roku życia

agencja_biala.png
chor_bialy.png
logotyp_mniejszy_prawy_edited_edited.png
bottom of page